Kastrace

Samečka Lea čeká kastrace. Důvod je ten, že je se samičkou Essence, která měla dva vrhy a nechci aby se urodila a k ním do party zustane jejích dcera Winnie, tak aby neoplodnil dceru. Až to nastane a vše proběhné napišu, jak to vlastně proběhlo. 
Tady na odkazu doporučuji přečíst vše ohledně kastrace podmínky,výhody,nevýhody: degudrey.blogspot.cz/2015/05/kastrace-na-co-se-pripravit.html
Na kastraci jsme byli  objednaní 26.6.2015 na 9:00. Kastrace se přeobjednala na 17.7. 2015 na 9:00  z rodiných důvodu a dřiv to nešlo doktor měl dovolenu. 
 
Dne 17.7.2015 v 7:00 jsme vyjeli do UH. Do UH na veterinární kliniku jsme dojeli v 8:46. Doktor MVDr. Jakub Kaděra si ho převzal na kastraci a řekl že v 10:00 si pro něj mám přijit. Kastraci provaděl pod INHALAČNÍ ANESTEZII (vhodna pro malé hlodavce). V 10:00 jsem přišla. Recepční mi na klinice řekla, že je probuzený a musím počkat na doktorku MVDr. Jana Karásková až mě zavola. Pak mě zavolala do vyšetřovný. Lea mi předala. A vše vysvětlila. Vysvětlila mi že mi byli odebraná varlata a nadvarlata. Má dvě jizvy zašité s obyčejnými stehy a tekuté stehy(jakoby lepidlo). Řekla mi, že dostal injekci s antibiotika a injekci s vyživou a vitaminami. A za dva týdny (14 dní) máme jít na vytahovaní stehu. Leošek měl pokožku penisu zrulovanou (vyhřezlý penis),  tak sestřička vzala mastičku a namazala a dala zpátky.Zaplatila jsem u recepční za kastraci a injekce celkem 750Kč. 11:00 jsme nasedli do auta a jeli zpět. Leošek byl celou cestou unavený a ospalý. 13:00 jsme dojeli domu a dala jsem ho do marodky(menší klec bez vybavení) dala jsem mu tam papírové kapesniky,ručník a nadno umístila hygienickou savou podložku s miskou žradla a napaječku s vodou. Hned začal papat a řadit a skakat. Marodku jsem umístila blíž kleci kde bydli jeho samička Essence s dcerou Winnie aby se na sebe viděli a povidali si. Leo normalně čurá a bobkuje, jen pohlaví má trochu oteklé. Teď jen čekat aby se mu to krásně zahojilo a pak na vytahovaní stehu.
 
Dne 18.7.2015 Leo se prokousal vaníčkou od marodky. A je naštvaný. Vznikli nám malé komplikace. Všechno kolem penise,prdelky a penis oteklo. 
 
Dne 24.7.2015 Leovi otok pomalu se zmenšuje a hoji se to. Jsme na 7.8.2015 objednaní na vytahovaní stehu. 
Dne 31.7.2015 Leovi otok zmizel a zahojilo se to a 7.8.2015 na vytahovaní stehu. 
 

Doporučují nechat kastrovat u pana doktora MVDr. Jakuba Kaděry na klinice www.veterina-uh.cz/ . Nechte své osmáky kastrovat jen a jen pod inhalační anestezii. A ostatním osmákům hodně stěstí a žadné komplikace.

Kastrace 2

Čeká nás kastrace Edíka. Spolubydlici ho uplně dokousal a tak sjem se rozhodla že ho dám k holkám které nejsou  v chovu, tak aby je neoplodnil musím na kastraci. Kastrace nás čeka 7.1.2016 v 9:00 v Uherských Hradišti na veterinarní klinice www.veterina-uh.cz/. Na te klinice jsem nechala už kastrovat samečka Leoška.