Co vše potřebuje osmák

1) Velkou klec v rozměrech (v)75x(d)60x(š)35 nebo (v)100x(d)70x(š)50 a více
2) Kamoše/kamošku, osmák je společenské zvíře
3)Napaječku,kolotoč o průměru 25cm, domeček,patra,větve,schovky
4)Kvalitni jídlo/směs, seno,čerstvou vodu
 
 
 

Něž si koupím osmáka

První si musím rozmyslet zda chci jen dva nebo více osmáku a zda na něj budu mít čas a podle toho vše zařidím. Prostuduji si vše na internetu a v knížkách nebo přímo od chovatelu, kteří je chovají dlouho nebo májí velké a uspěšné hodnocení a zkušeností.
Koupím klec vhodnou pro osmáka nebo více osmáku čím víc vysoká tím líp. Nebo si můžu vyrobit svou klec z pletiva,kovu a dřeva. Pak vybavení do klece. 
To je kolotoč průměr 25 - 28 cm, hamaky,prolezačky ,písek na koupaní, misku,napaječku, domeček, pelišek, asan nebo peleky čí domací seno jako podestýlku. Klec vybavím a přípravím pro osmáky.Tady odkaz jak to bydlení vlastně vubecvypadá deguhappiness.webnode.cz/bydleni-osmaku/. Potom koupím kvalitní směs pro osmáky např. Versele laga nature degu,JR Farm Osmák degu Adult,JR Farm Osmák degu Feast,JR Farm Osmák degu special, JR Farm Osmák degu Schmaus,Rosenlöcher Směs Osmák (Bylinky),JR Farm Petrželové pelety, JR Farm Mrkvové pelety, JR Grainless Complete osmák, Herbal Fountain Teeth & Hair, Herbal Fountain Immunity & Vitality, Herbal Fountain Digestion & Detoxication. Tady na odkazu je vše co osmák může a nemuže www.kralici.cz/osmaci/pages.asp?f=krmeni. Nebo si můžu nasušit seno,zeleninu,bylinky sama ze zahrady nebo z louky. 
 
 

Když si přivezeme domu osmáka nebo bandu osmáku

Dovezu si je domu a dám do klece a nechám je rozkoukat aby si na vše zvykli, mluvím na něj a davám do klece ruku aby si na muj pach zvykli. A učím je ochočovat či poslouchat mě. Vezmu do ruky paplsek a nechám ho na ruce dokud si nepřijde a opakuji to dokud se to nenaučí, hlavně trpělivost mít. Tady je odkaz jak ho ochočit a naučit triky deguhappiness.webnode.cz/jak-ochocit-osmaka/

Osmáci už doma

Když je mám doma a jsou na mě zvyklí, tak je jím věnovat a starat se o něj a davát jím lásku a udělat pro něj vše. Chodit na preventivní prohlídky k veterinařovi. :-) Osmáčci jsou chytré a hyperaktivní zvířatka.